Pagal abėcėlę

  • A (131)
  • B (39)
  • C (20)
  • Č (10)
  • D (83)
  • E (44)
  • F (35)
  • G (40)
  • H (46)
  • I (18)
  • J (73)
  • K (59)
  • L (44)
  • M (96)
  • N (25)
  • O (21)
  • P (53)
  • R (63)
  • S (49)
  • Š (12)
  • T (35)
  • U (4)
  • V (82)
  • Z (7)
  • Ž (18)

Čadra

Čadra – musulmonių darbužis, uždengiantis galvą arba visą kūną.

Čarlis Čaplinas

Čarlis Čaplinas

Čarlis Čaplinas

Čarlis Čaplinas (Charlie Chaplin arba sir Charles Spencer Chaplin Jr., 1889 m. balandžio 16 d. – 1977 m. gruodžio 25 d.) – vienas žinomiausių XX a. aktorių ir režisierių, komedinio žanro atlikėjas. Turėjo Valkatos pravardę (The Tramp).
Daugiau « Čarlis Čaplinas »

Čarlzas Babidžas

Čarlzas Babidžas

Čarlzas Babidžas

Čarlzas Babidžas (angl. Charles Babbage, 1791-1871) – anglų matematikas ir išradėjas. Suprojektavo Skirtumų mašiną, kurią galima laikyti pirmuoju šiuolaikinių kompiuterių prototipu.

Gimė 1791 m. gruodžio 26 d. Walworth’e (Saris) bankininko šeimoje. Jis buvo vienas iš keturių Bendžamino Babidžo ir Elizabetės Teape vaikų. 1810 m. įstojo į Kembridžo Trejybės koledžą. 1814 m. baigė Peterhouse ir 1817 m. gavo MA. Iki mirties gyveno Londone. 1816 m. buvo priimtas į Karališkąją draugiją. 1828–1839 m. užėmė Kembridžo universiteto Lukaso vardo matematikos profesoriaus postą.
Daugiau « Čarlzas Babidžas »

Čarlzas Darvinas

Čarlzas DarvinasČarlzas Darvinas (angl. Charles Robert Darwin; 1809 m. vasario 12 d. Šrusberyje – 1882 m. balandžio 19 d. Daune) – anglų gamtininkas ir keliautojas, sukūręs evoliucinę gyvųjų organizmų natūralios atrankos teoriją.

Čarlzas Darvinas, organinės evoliucijos natūraliosios atrankos būdu teorijos autorius, gimė Srūsberyje, Anglijoje, 1809 metais vasario 12 d. Šešiolikos metų jis įstojo į Edinburgo universitetą studijuoti mediciną, tačiau ir medicina, ir anatomija jam pasirodė nuobodūs dalykai, ir po kurio laiko jis perėjo į Kembridžo universitetą. Kembridže daug labiau nei studijos patiko jodinėjimas ir šaudymas. Vis dėlto jis sugebėjo padaryti įspūdį vienam iš savo profesorių, kuris rekomendavo jį kaip gamtininką į tyrinėjimų kelionę laivu “H. M. S. Beagle” (“Seklys”). Čarlso tėvas iš pradžių priešinosi, nujausdamas, jog tokia kelionė jaunuoliui bus paprasčiausiai dar vienas būdas išsisukti nuo rimto darbo. Laimei, vyresnįjį Darviną pasisekė įkalbėti išleisti sūnų į kelionę. Tai buvo naudingiausia jūrų kelionė Vakarų mokslo istorijoje.
Daugiau « Čarlzas Darvinas »

Čarlzas Lindbergas

Čarlzas Lindbergas

Čarlzas Lindbergas

Čarlzas Augustas Lindbergas (angl. Charles Augustus Lindbergh; 1902 m. vasario 4 d. – 1974 m. rugpjūčio 26 d.) – JAV aviatorius, rašytojas, išradėjas, tyrinėtojas bei aktyvistas.

Būdamas 25 metų amžiaus, dirbo JAV oro pašto tarnyboje. Pasaulinę šlovę pelnė po 1927 m. gegužės 20–21 d. atlikto skrydžio per Atlanto vandenyną be sustojimų nuo Gardeno miestelio, esančio Long Ailendo saloje, Niujorko valstijoje, iki Buržė oro uosto, Prancūzijoje. Maršrutą, kuris driekėsi beveik 5 800 km, jis įveikė vienviečiame, vienmotoriame monoplane Spirit of St. Louis. Už šį istorinį žygdarbį Lindbergui buvo įteikta Orteigo premija bei kaip JAV armijos rezervo karininkui – Garbės medalis, aukščiausias karinis apdovanojimas.
Daugiau « Čarlzas Lindbergas »

Česlovas Gabalis

Česlovas  Gabalis

Česlovas Gabalis

Česlovas Gabalis (g. 1964 m. lapkričio 21 d. Estijoje) – Lietuvos dainininkas, populiariosios bei roko muzikos atstovas, roko grupės „Pelenai“ lyderis.

Gimė Estijoje, kur buvo komandiruotas jo inžinierius tėvas. Plungėje baigė mokyklą. Mokėsi pas Juozą Milašių. Stojo į Juozo Tallat-Kelpšos aukštesniąją mokyklą.
Daugiau « Česlovas Gabalis »

Česlovas Iškauskas

Česlovas Iškauskas

Česlovas Iškauskas

Česlovas Iškauskas (g. 1950 m. liepos 12 d. Balbieriškyje, Prienų rajonas) – Lietuvos žurnalistas, apžvalgininkas.

1976 m. baigė Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto žurnalistikos specialybę.
Daugiau « Česlovas Iškauskas »

Česlovas Kudaba

Česlovas Kudaba

Česlovas Kudaba

Česlovas Kudaba (1934 m. liepos 24 d. Kobylnikas, dab. Naročius, Baltarusija – 1993 m. vasario 19 d. Vilniuje) – Lietuvos geografas, gamtininkas, politinis veikėjas, signataras.

1940 m. šeima persikėlė į Vaiciekavą (Ignalinos rajonas). 1942–1950 m. mokėsi Tverečiaus progimnazijoje. Nuo 1950 m. mokslą tęsė Švenčionių pedagoginėje mokykloje, ją baigė 1954 m., perkeltą į Švenčionėlius ir pavadintą Mokytojų seminarija. 1954 m. pradėjo geografijos studijas Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakultete. Jau studijuodamas domėjosi ne vien geografija, bet ir kitais mokslais, ypač istorija, etnografija, sociologija, mokslo istorija, gamtinės aplinkos naudojimu ir apsauga.
Daugiau « Česlovas Kudaba »

Čin Ši Huangdi

Čin Ši HuangdiČin Ši Huangdi (kin. Qín Shǐ Huángdì, tradic. Cinšichvangdi; 259 m. pr. m. e. – 210 m. pr. m. e. rugsėjo 10 d.) – vienos iš Kinijos regione buvusių Čin (Qín) karalystės valdovas, vėliau suvienijęs Kiniją ir pirmasis pasivadinęs imperatoriumi. Lietuviškai vadinamas įvairiai: Cinšihuangdi, Cinšichvangdi, Činšichuanu.

Didysis Kinijos imperatorius, valdęs 238 — 210 m. pr. Kr., panaudodamas karinę jėgą, suvienijo Kiniją ir padarė daug svarbių reformų. Šios reformos buvo pagrindinis kultūrinės vienybės, kurią Kinija išlaikė iki šiol, veiksnys. Čin Ši Huangdi į istoriją įėjo (“Visų pirmiausiojo Cino imperatoriaus”) vardu. Norint suprasti jo svarbą, būtina šį tą žinoti apie to meto istorinę situaciją. Jis gimė paskutiniaisiais Džou dinastijos, kuri prasidėjo 1100 m. pr. Kr., metais. Jau kelis šimtmečius iki jo Džou monarchai nebebuvo efektyvūs valdovai, ir Kinija suskilo į daugybę feodalinių valstybių.
Daugiau « Čin Ši Huangdi »

Čingischanas

ČingischanasČingischanas (Temüjin Borjigin; g. apie 1155 m. – 1227 m. rugpjūčio 18 d.) – garsiausias mongolų vadas, XII a. buvo sukūręs didžiausią visoje žmonijos istorijoje imperiją – nuo Ramiojo vandenyno rytuose iki Elbės upės vakaruose.

Čingischanas, didysis mongolų karvedys, gimė apie 1162 metus. Jo tėvas, nežymus mongolų karo vadas, pavadino berniuką Temudžinu, sutriuškinto priešų vado vardu. Kai Temudžinui sukako devyneri metai, jo tėvą nužudė priešų genties nariai. Kelerius metus išlikusieji šeimynykščiai gyveno nuolatiniame pavojuje ir skurde. Tai buvo nelaiminga gyvenimo pradžia. Tikintis šviesesnės ateities, Temudžino padėtis dar labiau pablogėjo. Jaunystėje kovodamas jis pateko į priešo nelaisvę. Kad nepabėgtų, jam buvo uždėtas medinis antkaklis. Tačiau laikui bėgant neraštingas, primityvios, dykos šalies belaisvis Temudžinas tapo galingiausiu pasaulio žmogumi.
Daugiau « Čingischanas »